SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Voľby prezidenta SR 2019

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vyhlásil voľby prezidenta Slovenskej republiky. Deň konania volieb určil na sobotu 16. marca 2019. Informovala o tom národná rada na svojej internetovej stránke.

Vo vyhlásení určil Andrej Danko lehotu na utvorenie okresných volebných komisií a okrskových volebných komisií do 11. februára 2019 a lehotu na ich prvé zasadanie do 21. februára 2019. Zároveň určil lehotu na utvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností do 30. januára 2019. Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov druhé kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky sa uskutoční v sobotu 30. marca 2019.

Právo voliť prezidenta Slovenskej republiky má občan Slovenskej republiky, ktorý má právo voliť do Národnej rady Slovenskej republiky, t.j. občan Slovenskej republiky, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕšil vek 18 rokov. Za prezidenta Slovenskej republiky môže byť zvolený občan Slovenskej republiky, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a v deň volieb dovŕšil vek 40 rokov.


Zoznam volieb: